20 mar 2013

Haft wstążeczkowy to wyjątkowo piękna technika

W ostatnim czasie wielce zafascynowałam się haftem wstążeczkowym. To piękna i niezbyt skomplikowana technika, której efekt końcowy potrafi zachwycić.
Ubolewam jednak nad tym, że bardzo trudno o książkę która by zawierała w sobie opisy wykonania i wzory. Polskie wydanie się skończyo, a jakiś zapomniany egzemplarz na allegro kroś sprzedaje za chorendalną kwotę, ponad 5x przebijającą wartosć księgarnianą książki. Pojedyncze wzory można znaleźć w miesięcznikach zawierających różne techniki.

Na całe szczęście z pomocą przychodzą internauci i podawane przez nich linki. Na książki w różnych językach też można natrafić, i tam są już dzieła sztuki, z bardzo dobrze zilustrowanymi sposobami wykonania podstawowych elementów. Warto poszukać i spróbować tego haftu.

Zdecydowanie polecam strony rosyjskie. Wystarczy wpisać: лента вышивки w wyszukiwarkę na you tube a znajdzie się tam mnóstwo kursików na przepiękne motywy.

W przypływie zachwytu również i ja pozwoliłam sobie na odrobinę szaleństwa, i stworzyłam mały obrazek. Takie małe co nieco,  na rozgrzewkę:-)

Podaję link na sposób wykonywania irysów:
http://youtu.be/tfgqyWmRnDk
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz